O nas - Kabaret Wiejski EWG - Eksportowy Wytwór Gminny

Kabaret E W G z Doruchowa (południowa Wielkopolska) czyli: Eksportowy Wytwór Gminny, to czołowy kabaret wiejski, który jest laureatem wszystkich przeglądów w tej kategorii w Kłobucku, Mińsku Mazowieckim, Karniewie i Kurzętniku. Kabaret EWG rywalizował również z kabaretami miejskimi i studenckimi stając na „pudle” przeglądów kabaretowych w Sejnach, Wąchocku i Suszcu , został też finalistą ogólnopolskiego festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce. W swojej ponad 15 – letniej karierze z lokalnego kabaretu stał się bywalcem ogólnopolskiej sceny kabaretowej, dając ponad 700 koncertów w całym kraju. Ze swoimi autorskimi programami mieli przyjemność występować z takimi tuzami polskiego kabaretu jak: Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Kabaret HRABI, JURKI, NOWAKI, RAK, czy KABARET pod WYRWIGROSZEM

Kabaret "EWG" tworzą:

Stanisław JanickiStanisław Janicki - Założyciel. Lubi pisać długie, sprośne teksty i chciałby prześpiewać cały występ. Zawsze zżera go trema. Uwielbia się stroić i przebierać. Ma największą garderobę i zawsze gubi najwięcej rekwizytów. Czepia się szczegółów i ogólnie dość trudny egzemplarz.
Ryszard MazurRyszard Mazur - Dyrektor, Księgowy i Kronikarz zespołu. Pisze teksty z wyższej półki z wysublimowanym humorem. Bardzo uzdolniony muzycznie, mógłby komponować szlagiery (gdyby miał czas). Zawsze ma rację. Przez doskonałą polszczyznę ma kłopoty z gwarą. Wyznawca teorii kabaretowej, że każde zdanie powinno kończyć się śmieszną zaskakującą puentą.
Grzegorz WyrwasGrzegorz Wyrwas - Manager, Specjalista od marketingu i promocji. Zawsze pamięta kiedy, gdzie i za ile występujemy. Największy luzak w zespole, mistrz improwizacji, na scenie trudno wyprowadzić go z równowagi. Śpiewający inaczej.
Tomasz MazurTomasz Mazur - Rezerwowy. Bardzo zdolny (po tacie) i przystojny (po mamie), może być akustykiem lub aktorem. Zagra każdą rolę i jest czasami niezastąpiony. Niepotrzebnie zaniża średnią wieku i będziemy musieli przez niego jeżdzić na studenckie przeglądy kabaretowe.